agario private server

//agario private server

agario private server

By | 2015-01-02T10:14:01+00:00 January 2nd, 2015|Israel|0 Comments

Oldukça Zevkli Bir Tarayıcı Oyunu; Agar.io!
Dünyanın genelinde bilgisayar oyunları her zaman için oyuncularını mutlu etmiş ve kendisine ilgi gösteren oyuncuları daha farklı dünyalara götürmeyi bilmiştir. Bu anlamda pek çok seçenek de mevcutken özellikle de internetin yaygınlaşması ile farklı oyunlar da öne çıkmıştır. Son yıllarda da bu tarz oyunlara olan rağbet artmıştır. Çünkü tarayıcı oyunları doğrudan internet üzerinden oynanır ve bilgisayara herhangi bir kurulum işlemi yapılmaz. Bu anlamda ciddi artıları olan söz konusu oyunların diğer yönlerden de avantajlı olduğu ifade edilir. Kolaylıkla girilen ve son derece basit alt yapıları olan tarayıcı oyunları içinde Agar.io da kendini gösterir.
Geçtiğimiz yıl içinde çok büyük bir sükse yaparak popüler hale gelen ve milyonlarca insanı kendine bağlayan bu agario private server oyun farklı yönleri ile de dikkat çeker. Örneğin oyunda istenilen her isim takma isim olarak kullanılabilir. Bunun dışında değişik görseller de takma isim yerine karakterlerin kişiselleştirilmesi nedeni ile kullanılabilir. Ancak bu konulara girmeden önce oyunun genel manada nasıl bir oyun olduğu açıklanmalıdır.
Nasıl Bir Oyundur?
Hem ülkemizde, hem de yurt dışında milyonlarca insanın deneyimlediği agario oyunu pek çok yönden farklı tarzı ve basit oynanış yöntemleri ile öne çıkar. Oyundaki ana amaç başka karakterler tarafından yok edilmeden en büyük ve en gelişmiş şekle sahip olabilmektir. Bu noktada ilk olarak oyuna giren oyuncu kendini karakterini kontrol etmeyi öğrenir. Doğrudan karaktere sahip olan ve bu yuvarlak küçük karakteri büyütmeye çalışan oyuncular, zeminde yer alan yemleri yiye yiye büyür. Aynı zamanda belli bir büyüklüğe geldiğinde de kendisinden küçük karakterleri yiyebilen oyuncular bu şekilde oyunda sağ kalmaya çalışırlar.
Karakterler tipleri itibariyle bakterilere benzerler. Örneğin oyuncu ilk olarak kendisinde yer alan bu karakteri büyütürken daha küçük karakterleri yemekte, bu durum da bakterilerin birbirini yemesi ya da yok etmesine benzetilmektedir. Benzer bir durum da oyun içinde görülebilen karakterlerin bölünmesi ve yeniden birleşmesi durumudur. Bu konuya aşağıda değinilecektir.
Agario genel itibariyle oyun karakterlerin büyütülmesi ve hayatta kalması üzerine kurulu iken, aynı zamanda diğer karakterler de yok edilmelidir. Her bir oyuncu yerden yem yediğinde ya da küçük rakipleri yuttuğunda belli bir puan kazanır. Bu puanlar birikir ve hayatta kalan oyuncuların puanları hiyerarşik olarak hesaplanıp en iyiler de sağ üst köşedeki bölüme yazılır. Örneğin bir oyuncu en çok puanı toplamışsa takma ismi de en tepede bulunacaktır. Böylece oyundaki başarılı olup olmama durumu buradan da ölçülebilir. Ancak kesinlikle en büyük karakterin en çok puan karakter olduğu düşünülmemelidir. Çünkü bu kural her zaman böyle işlemez. Yeri geldiğinde çok büyüyen en çok puanı toplayan karakterlerin bir anda küçüldüğü ve parçalara ayrılıp zayıfladığı, ancak halen en çok puana sahip oldukları görülebilir.
Hangi Tuşlar Aktiftir?
Oyundaki en önemli unsur faredir. Fare karaktere yön verir. Hız ve istikamet de fare ile verilir. Bu şekilde oldukça fonksiyonel bir unsur olarak fare görülür. Öte yandan buna ek olarak boşluk tuşu da sıkça kullanılır. Boşluk tuşu karakteri gerekli hallerde ikiye bölmek için kullanılır. Bu sayede karakterin parçaları hız kazanır ve atak ya da savunma sırasında daha efektif olabilir. Son olarak da x tuşundan bahsedilmelidir. Bu tuş sonrasında karakter içinden parça atarak diğer karakterleri besler ya da onlara tuzak kurar. Belli bir büyüklüğe gelmeden bu tuş kullanılamaz.